ایستگاه ها

در این بخش به معرفی 10 ایستگاه آتش نشانی شهر کرمان پرداخته شده است .

اطلاعات بیشتر

ثبت نام آموزش داوطلب

شهروندان علاقمند جهت شرکت در دوره های آموزش آتش نشانی به این بخش مراجعه نمایند .

اطلاعات بیشتر

مسئولین آتش نشان

در این بخش به معرفی مسئولان بخشهای مختلف آتش نشانی کرمان پرداخته شده است.

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:
انجام 368 عملیات و نجات 83 نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان؛ در اردیبهشت‌ماه

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در حوادث وقوع‌یافته در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری، ۳۶۸ عملیات توسط آتش‌نشانان انجام و حدود 83 نفر از شهروندان نجات یافتند.
به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا میرزایی از انجام 122 مورد عملیات اطفای حریق و 246 مورد عملیات امداد و نجات در اردیبهشت‌ماه خبرداد و افزود: اغلب حوادث به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسایل ایمنی اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه در اردیبهشت‌ماه در مجموع 122 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است، گفت: از این تعداد 54 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 19 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 32 مورد مربوط به منازل مسکونی، پنج مورد مربوط به مراکز تجاری و 12 مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری همچنین به انجام 246 مورد عملیات امداد و نجات در مدت‌زمان یادشده اشاره کرد و افزود: از این تعداد 45 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، 136 مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، 28 مورد چیدن حلقه و قفل و 11 مورد مربوط به امداد آسانسور بوده است.
میرزایی افزود: از مجموع عملیات‌های امداد و نجات، 10 مورد امداد تصادفات خودرویی پنج مورد امداد نجات از کوه و بلندی، یک مورد عملیات امداد و نجات مربوط به ریزش آوار و دو مورد بازدیدهای امدادی، و مابقی آن‌ها مربوط به سایر موارد بوده است.
وی ادامه داد: در مجموع این عملیات‌ها، 83 نفر از شهروندان نجات یافتند و متأسفانه 21 نفر در حوادثی ازقبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شده‌اند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در خصوص آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از بروز اتفاقات و حوادث ناگوار گفت: در اردیبهشت‌ماه 104 نفر از کارکنان ادارت و سازمان‌های دولتی شهر کرمان، آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را فرا گرفتند.
میرزایی همچنین به انجام 95 مورد مشاوره ایمنی و 36 مورد بازدید ایمنی در اردیبهشت‌ماه اشاره کرد و گفت: موارد بازدید از ایمنی ساختمان‌ها به درخواست شهروندان انجام شده است.

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 59 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

Go to top