خاطره جناب آقای جمشید حسین خانی رییس ایستگاه شماره 9 

 

آتش نشانان، فرشته‌های نجات

 

در یکی از شب‌های سرد زمستان سال 1393 به اتفاق همکارانم در ایستگاه شماره 2 در حال انجام وظیفه بودیم که از طریق سامانه 125 سازمان یک مورد گزارش حبس شدن در آسانسور به علت نقص فنی دریافت کردیم. پس از دریافت آدرس به وسیله خودروی امداد و نجات سریعاً به سمت محل اعزام شدیم. در بین مسیر از طریق بی سیم اعلام شد که تلفن همراه تماس گیرنده بعد از تماس، خاموش شده است و به همین علت احتمال کذب بودن گزارش وجود دارد.

از آنجا که همه تماس‌ها و موارد حتی در صورت احتمال کذب بودن در دستور کار قرار می‌گیرد، به مسیر و انجام عملیات ادامه دادیم. وقتی به محل رسیدیم، یک ساختمان پنج طبقه بود که فقط دو واحد در آن سکونت داشتند و ساختمان کاملاً خالی به نظر می‌رسید و مشخص بود هیچ کس در ساختمان حضور ندارد.

سریعاً به اتفاق همکارانم در طبقه اول، آسانسور ساختمان را بررسی کردیم و متوجه شدیم آسانسور در طبقه پنجم به علت نقص فنی متوقف شده است و درب آن باز نمی شود. طبقات را با سرعت بالا رفتیم تا به طبقه پنجم رسیدیم. با استفاده از تجهیزاتی که همراه داشتیم درب آسانسور را باز کردیم و مشاهده کردیم خانمی به اتفاق یک  نوزاد و کاملاً نا امید در کف آسانسور نشسته بودند. این شهروند به تنهایی ساکن طبقه پنجم بود و هیچ کس در ساختمان ساکن نبود که از حال آنها با خبر شود. تلفن همراه او هم به علت تمام شدن شارژ پس از تماس با سامانه 125 آتش نشانی خاموش شده بود و طبق گفته خودش جز خدا هیچ امیدی نداشتند و به محض مشاهده من و همکارانم، فقط این جمله را گفت: شنیده بودم آتش‌نشانان فرشته‌های نجات هستند و اکنون باورم شد.

بنده و همکارانم خیلی خوشحال بودیم که جان دو نفر از شهروندان را نجات داده بودیم. در پایان باید خاطرنشان کنم لازم است شهروندان از آسانسورهایی استفاده کنند که تاییدیه استاندارد و ایمنی داشته باشند و در صورت محبوس شدن در آسانسور، با حفظ خونسردی با شماره 125 تماس حاصل نمایند.

 

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top