خاطره علی قاسم‌زاده رئیس ایستگاه شماره هشت

در یکی از روزهای سرد زمستان سال 1384 در ایستگاه شماره 3 به اتفاق همکاران مشغول چک کردن تجهیزات بودیم که ناگهان از طریق بی سیم از آتش سوزی یک واحد مسکونی واقع در شهرک نون و القلم مطلع شدیم. بلافاصله به اتفاق 3 نفر از همکارانم به وسیله خودروی اطفاء حریق به سمت محل حادثه حرکت کردیم و کمتر از 3 دقیقه به محل آتش سوزی رسیدیم.

دود و آتش از پنجره‌های یک واحد مسکونی در طبقه سوم به بیرون زبانه می‌کشید. سریعاً به اتفاق همکارانم با متصل کردن چند حلقه شیلنگ و چند عدد خاموش کننده دستی، خودمان را به طبقه سوم رساندیم.

 با توجه به این موضوع که ساکنین منزل حضور نداشتند و درب قفل بود، سریعاً به وسیله قفل‌چین درب را باز کردیم و بنده که به کپسول اکسیژن مجهز بودم، سریعاً وارد محل حریق شدم تا کانون آتش را شناسایی کنم. دود تمام فضای منزل را فرا گرفته بود. وارد منزل شدم و وقتی محل کانون آتش را که داخل یکی از اتاق‌های منزل بود شناسایی کردیم،  سریعاً به اتفاق همکارانم آتش را خاموش کردیم.

 بعد از خاموش کردن آتش متوجه شدیم ساکنین منزل صبح زود به علت عجله‌ای که داشتند فراموش کرده بودند بعد از اتو زدن البسه، اتو را از برق خارج کنند که همین امر موجب آتش سوزی شده بود که به لطف خداوند و تلاش بنده و همکارانم از گسترش آتش به دیگر بخش‌های منزل جلوگیری به عمل آمد.

پس از اتمام عملیات، به این موضوع فکر می‌کردم که با کمی صبر و دقت می‌شد از این حادثه جلوگیری کرد .

 

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top