واژگونی کامیون در محور باغین

 

در یکی از شبهای پاییزی که در ایستگاه شماره یک میدان قرنی که باران شدیدی در حال بارش بود . با توجه به اینکه در مواقع بارندگی حوادث جاده ای و تصادفات شدت می یابد به اتفاق همکارانم در حالت آماده باش بودیم تا اگر خدای نکرده حادثه ای برای شهروندان اتفاق افتاد سریعاً به محل اعزام شویم . ساعت 2:30 نیمه شب از طریق بیسیم مرکز پیام   ( سامانه 125 ) وقوع یک حادثه واژگونی کامیون در محور باغین و رفسنجان گزارش گردید ، بلافاصله به اتفاق همکاران تیم امداد و نجات ایستگاه شماره یک به همراه خودرو امداد و نجات به محل اعزام شدیم باران شدیدی در حال بارش بود که حرکت سریع خودروی امداد و نجات را با مشکل روبرو میکرد و با توجه به اینکه محل حادثه 40 کیلومتری کرمان قرار داشت تمام تلاش و سعی ما این بود که هر چه زودتر به محل حادثه برسیم که در کمترین زمان با شرایط جوی سخت آن موقع به محل حادثه رسیدیم .

سریعاً به اتفاق همکاران تجهیزات امداد و نجات را آماده کردیم ، یکی از همکاران که فرماندهی عملیات  رابر عهده داشت سریعاً با ارزیابی محل حادثه عملیات امداد و نجات آغاز شد در این حادثه یک کامیون که بر اثر بارندگی و لغزنده بودن جاده و خواب آلودگی راننده واژگون گردیده بود که دو نفر سرنشین کامیون یک نفر فوت و دیگری مصدوم و در داخل کامیون به صورت وارونه محبوس گردیده بود و به دلیل شدت حادثه دسترسی به سرنشینان کامیون امکان پذیر نبود سریعاً با همفکری همکاران تصمیم گرفتیم از قسمت پایین خودرو و از راه کندن زمین یکی از همکاران به داخل کابین کامیون ورود پیدا کرد و با راهنمایی بنده و دیگر همکاران محلهای برش کابین را که مصدوم رها شود مشخص کردیم و سریعاً مصدوم را بعد از برش کابین خارج کردیم متاسفانه یک نفر دیگر که راننده کامیون بود در دم فوت نموده بود . خوشبختانه فرد مصدوم از مرگ حتمی با تلاش همکاران بنده نجات پیدا کرد .

بعد از پایان این عملیات با خودم فکر کردم که اگر راننده کامیون با توجه به شرایط جوی و خستگی شدید خود اقدام به استراحت مینمود و از ادامه راه منصرف میشد هرگز این اتفاق ناگوار رخ نمیداد.

 

مهدی صافی زاده مسئول ایستگاه شماره پنج