واژگونی کامیون در محور باغین

 

در یکی از شبهای پاییزی که در ایستگاه شماره یک میدان قرنی که باران شدیدی در حال بارش بود . با توجه به اینکه در مواقع بارندگی حوادث جاده ای و تصادفات شدت می یابد به اتفاق همکارانم در حالت آماده باش بودیم تا اگر خدای نکرده حادثه ای برای شهروندان اتفاق افتاد سریعاً به محل اعزام شویم . ساعت 2:30 نیمه شب از طریق بیسیم مرکز پیام   ( سامانه 125 ) وقوع یک حادثه واژگونی کامیون در محور باغین و رفسنجان گزارش گردید ، بلافاصله به اتفاق همکاران تیم امداد و نجات ایستگاه شماره یک به همراه خودرو امداد و نجات به محل اعزام شدیم باران شدیدی در حال بارش بود که حرکت سریع خودروی امداد و نجات را با مشکل روبرو میکرد و با توجه به اینکه محل حادثه 40 کیلومتری کرمان قرار داشت تمام تلاش و سعی ما این بود که هر چه زودتر به محل حادثه برسیم که در کمترین زمان با شرایط جوی سخت آن موقع به محل حادثه رسیدیم .

سریعاً به اتفاق همکاران تجهیزات امداد و نجات را آماده کردیم ، یکی از همکاران که فرماندهی عملیات  رابر عهده داشت سریعاً با ارزیابی محل حادثه عملیات امداد و نجات آغاز شد در این حادثه یک کامیون که بر اثر بارندگی و لغزنده بودن جاده و خواب آلودگی راننده واژگون گردیده بود که دو نفر سرنشین کامیون یک نفر فوت و دیگری مصدوم و در داخل کامیون به صورت وارونه محبوس گردیده بود و به دلیل شدت حادثه دسترسی به سرنشینان کامیون امکان پذیر نبود سریعاً با همفکری همکاران تصمیم گرفتیم از قسمت پایین خودرو و از راه کندن زمین یکی از همکاران به داخل کابین کامیون ورود پیدا کرد و با راهنمایی بنده و دیگر همکاران محلهای برش کابین را که مصدوم رها شود مشخص کردیم و سریعاً مصدوم را بعد از برش کابین خارج کردیم متاسفانه یک نفر دیگر که راننده کامیون بود در دم فوت نموده بود . خوشبختانه فرد مصدوم از مرگ حتمی با تلاش همکاران بنده نجات پیدا کرد .

بعد از پایان این عملیات با خودم فکر کردم که اگر راننده کامیون با توجه به شرایط جوی و خستگی شدید خود اقدام به استراحت مینمود و از ادامه راه منصرف میشد هرگز این اتفاق ناگوار رخ نمیداد.

 

مهدی صافی زاده مسئول ایستگاه شماره پنج

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 91 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top