حادثه ای از سد

 

چند سال قبل حادثه ای در یکی از سدهای خاکی اطراف یکی از شهرستانها اتفاق افتاده بود:

چهاردهم فروردین بود و زمانی که مردم برای برای تفریح روز سیزدهم فرودین ماه در کنار سد خاکی که بزرگ و عظیم است جمع گردیده بودند  . چند نفر از اهالی که برای شنا کردن اقدام نموده و با عدم توجه به این موضوع که سدهای خاکی بدلیل رسوبات و شراط خاص آنها جای مناسبی برای شنا کردن نیست  برای شنا کردن به سد خاکی وارد شده بودند. و متاسفانه یکی از آنها غرق شده بود.

 با توجه به شرایط خاص آب و تیره بودن آن  پس از گذشت 24 ساعت موفق به پیدا کردن شخص نشده  بودند  پس از اطلاع به سازمان اتش نشانی کرمان همراه همکاران و تجهیزات نجات غریق به محل اعزام شدیم وقتی به محل حادثه رسیدیم تجهیزات را آماده کردیم و قایق نجات را بر روی آب شناور ساختیم و عملیات جستجو و  بعد از چند دقیقه صدای مردم را شنیدیم که میگفتند با این تجهیزات قبلاً هم جستجو انجام شده در این لحظه بود که من و همکارانم از ائمه اطهار کمک خواستیم و از خداوند خواستیم  که شرمنده خانواده فرد غرق شده نشویم و جنازه عزیزشان را هر چه سریعتر پیدا کنیم تا شاید باعث تسلی خاطر آنها شویم در همین حال که از خداوند و ائمه اطهار یاری می طلبیدیم قلاب مخصوص که بداخل آب انداخته بودیم به لباس فرد غرق شده گیر کرد و سریعاً با کمک همکارانم او را به سطح آب رساندیم و دیدیم که خانواده آن فرد اطراف سد ضمن غمگین بودن از این که جنازه عزیزشان پیدا شده است خوشحال شدند در این لحظه خدا را شکر کردیم .

آتش نشانان چون با نیت خالص و برای رضای خدا و کمک به مردم همیشه دل به حوادث می سپارند لطف خداوند همیشه پشت وپناه آنها است.

و باید یه این نکته توجه کرد که شنا کردن در محل های خطرناک که معمولاً تابلو ( شنا ممنوع ) هم دارند باعث حادثه ای دلخراش و جبران ناپذیر خواهد بود.

 

خاطره آقای مجتبی فکری پور مسئول ایستگاه شماره سه

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top