دیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان:

مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان برگزار شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی شهرداری کرمان، از برگزاری مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان خبر داد.

 

به گزارش کرنا، ابراهیم بابایی، با بیان اینکه مانور سراسری ایمنی و زلزله توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی و دیگر نهادهای امدادی برگزار شده است، گفت: این مانور سراسری در روز سه‌شنبه هشتم آذرماه، برای بیش از 10 هزار نفر از دانش‌آموزان شهر کرمان اجرا شد.

وی از برگزاری مانور ایمنی و زلزله در دبیرستان پسرانه «شهید باهنر» واقع در خیابان «سرباز» و دیگر مدارس شهر کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مانورها توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان برگزار می‌شود.

بابایی، آشنایی دانش‌آموزان با نحوه صحیح پناه‌گیری، خروج اضطراری در مواقع بحران، ارتقای آمادگی سازمان‌های امدادی، تمرین عملی سازمان‌های مسئول و کاهش خسارات در این مواقع را از اهداف برگزاری این مانور دانست.

وی بیان کرد: آتش‌نشانان در این مانور آموزشی، ضمن برگزاری مانور اطفای ‌حریق، دانش‌آموزان را با مسایل ایمنی و نحوه کار با خاموش‌کننده‌ها، آشنا کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، با بیان اینکه برگزاری این‌گونه مانورها در جهت ارتقای آموزش همگانی بسیار مفید است، افزود: انجام این مانورها می‌تواند نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطر‌پذیری، کاهش خسارت‌های مالی و جانی، واکنش سریع در مواجهه با حوادث، آمادگی بیش‌ازپیش دانش‌آموزان و سنجش میزان هماهنگی عوامل اجرایی داشته باشد.

بابایی افزود: لازم است با واردشدن بچه‌ها به مدرسه، آموزش نکات ایمنی در دستور کار آموزش مدارس قرارداشته باشد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود تمام مدارس، گزارش ماهانه از وضع ایمنی خود، حوادث و سوانحی که در آن‌ها اتفاق می‌افتد، با ذکر نوع حادثه، محل آن و نواقص موجود را به یک مرکز واحد -ترجیحاً سازمان آموزش و پرورش- اطلاع دهند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان بیان کرد: با تجزیه و تحلیل تمام حوادث و شناسایی نقاط ضعف و کانون‌های حادثه‌زا در مدارس، برای جلوگیری از حوادث مشابه، اقدام مطلوب و پیشگیرانه‌ای انجام می‌شود.

لازم به ذکر است؛ مانور آموزشی ایمنی و زلزله در مدارس شهر کرمان، توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان و با هماهنگی مدیریت بحران استانداری کرمان برگزار شده است.

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top