مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: در آبان‌ماه سال‌جاری، آتش‌نشانان کرمانی در ٣٢١ عملیات، ١٠٧ نفر از شهروندان را در حوادث مختلف نجات دادند.

 

به گزارش کِرنا، ابراهیم بابایی افزود: در این مدت، ١۵٠ عملیات اطفای حریق و ١٧١ عملیات امداد و نجات در حوادثی که به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسایل ایمنی در شهر کرمان اتفاق افتاد، انجام شد.

وی ادامه داد: از مجموع ١۵٠ حادثۀ آتش‌سوزی در ماه گذشته، ۵٨ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ٣۵ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ١٨ مورد مربوط به منازل مسکونی، پنج مورد مربوط به مراکز تجاری، ٢٢ مورد مربوط به جنگل و درختان، دو مورد مربوط به اماکن دولتی، دو مورد مربوط به حریق انبارها و محل نگهداری کالا و ٨ مورد مربوط به تجهیزات شهری بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: از مجموع ١٧١ عملیات امداد و نجات در مدت یادشده، ٣۵ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ٢٨ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، ٣٠ مورد چیدن حلقه و قفل، ١۶ مورد امداد آسانسور، ١۴ مورد امداد تصادفات خودرویی، چهار مورد امداد و نجات از کوه و بلندی و مابقی مربوط به سایر موارد بوده است.

بابایی خاطرنشان کرد: در مجموع این عملیات‌ها ١٠٧ نفر از شهروندان نجات یافتند و ١٩ نفر نیز در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شدند.

وی، از ارائه آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی به ٢٢۴۶ نفر از شهروندان و دانش‌آموزان توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در آبان‌ماه خبر داد و افزود: در مدت یادشده، ٩۶ مورد، مشاورۀ ایمنی و ۵۶ مورد بازدید ایمنی نیز بنا به درخواست شهروندان انجام شده است.

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top