مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان خبر داد:

آتش‌نشانان کرمانی در تیرماه جان ١٢٣ نفر را نجات دادند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: آتش‌نشانان شهرداری کرمان، در تیرماه سال‌جاری طی ٣۵٢ عملیات، ١٢٣ نفر از شهروندان را در حوادث مختلف نجات دادند.

به گزارش کرمان‌آنلاین، ابراهیم بابایی، با اشاره به افزایش پنج درصدی حوادث در تیرماه نسبت به ماه گذشته، افزود: در تیرماه سال‌جاری ١۴٢ عملیات اطفای حریق و ٢١٠ عملیات امداد و نجات در حوادثی که به‌دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسایل ایمنی در شهر کرمان اتفاق افتاد، انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ١۴٢ حادثۀ آتش‌سوزی در ماه گذشته، ۵٠ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ٣١ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ٣٢ مورد مربوط به منازل مسکونی، ٩ مورد مربوط به مراکز تجاری، ١٣ مورد مربوط به جنگل و درختان، یک مورد مربوط به تجهیزات شهری و سه مورد مربوط به کارخانجات بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: از مجموع ٢٠٨ عملیات امداد و نجات در مدت یاد‌شده، ٣۵ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ٧۴ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، ٢٠ مورد چیدن حلقه و قفل، ٢٣ مورد امداد آسانسور، ١۶ مورد امداد تصادفات خودرویی، دو مورد امداد و نجات از کوه و بلندی، یک مورد امداد و نجات چرخ گوشت و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

بابایی تصریح کرد: در مجموع این عملیات‌ها ١٢٣ نفر از شهروندان نجات یافتند و ٣١ نفر نیز در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شدند.

وی، از ارائه آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی به ١١٠ نفر از کارکنان ادارات و شهروندان توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در تیرماه خبر داد و افزود: ١٠۵ مورد مشاورۀ ایمنی و ۵۶ مورد بازدید ایمنی نیز بنا به درخواست شهروندان در مدت یادشده انجام شده است.