در سه ماه اول سال‌جاری؛

آتش‌نشانان جان ٣٢٠ نفر را نجات دادند

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: آتش‌نشانان در سه‌ماه اول سال‌جاری با انجام ٩٣٠ عملیات حدود ٣٢٠ نفر از شهروندان را در حوادث مختلف نجات دادند.

 

به گزارش کرمان‌آنلاین، ابراهیم بابایی افزود: در سه‌ماه ابتدای سال‌جاری ٣۴۵ مورد عملیات اطفای حریق و ۵٨۵ عملیات امداد و نجات انجام شده است.

وی اغلب حوادث را ناشی از بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسایل ایمنی دانست و خاطرنشان کرد: از مجموع ٣۴۵ مورد حادثۀ آتش‌سوزی در این سه‌ماه، ١۵٣ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ۶١ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ٧١ مورد مربوط به منازل مسکونی و ٢٧ مورد مربوط به مراکز تجاری بوده است.

بابایی، حوادث ناشی از آتش‌سوزی در جنگل و درختان را ۲۷ مورد اعلام کرد و گفت: دو مورد حادثه مربوط به ادارات و تجهیزات شهری و یک مورد مربوط به مراکز صنعتی  بوده است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، به ۵٨۵ مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد‌شده اشاره کرد و یادآور شد: از این تعداد ٩۵ مورد به زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ٢٢١ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی و ١٠٧ مورد چیدن حلقه و قفل مربوط بوده است.

بابایی، به ۵۵ مورد امداد آسانسور، ٢٧ مورد امداد تصادفات خودرویی، هفت مورد امداد‌و‌نجات از کوه و بلندی و چهار مورد نجات افراد از آوار ساختمان اشاره کرد و افزود: ٢٧ مورد از حوادث در دسته بازدیدهای امدادی و حوادث و مابقی در دسته سایر موارد، گزارش شده است.

وی ادامه داد: درمجموع این عملیات‌ها، ٣٢٠ نفر از شهروندان نجات یافتند و متأسفانه ۶٨ نفر در حوادثی از قبیل تصادف و سقوط از بلندی، مجروح شدند.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در ادامه، از ارایۀ آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی به  ٢٢٩ نفر از کارکنان ادارات و شهروندان توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در سه‌ماه ابتدای سال‌جاری خبر داد.

بابایی افزود: ٢٣٠ مورد مشاورۀ ایمنی و ١١٩ مورد بازدید ایمنی نیز طبق درخواست شهروندان در مدت یادشده ارایه شده است.

 

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top