در شهریورماه؛

آتش‌نشانان جان ٧٣ نفر را نجات دادند 

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از نجات جان ٧٣ نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان در شهریورماه امسال در شهر کرمان خبر داد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا میرزایی با اشاره به کاهش نسبی حوادث آتش‌سوزی در شهریورماه امسال نسبت به ماه قبل، افزود: ۴٠١ عملیات توسط نیروهای این سازمان در شهریورماه امسال انجام شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد عملیات، ١۴٧ عملیات اطفای حریق و ٢۵۴ عملیات امدادونجات بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ١۴٧ حادثۀ حریق در تیرماه، ٢٧ مورد مربوط به منازل مسکونی، ۵٩ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی،  ٢٧ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ١۶ مورد مربوط به مراکز تجاری و ١٨ مورد مربوط به جنگل و درختان، بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان افزود: از مجموع ٢۵۴ عملیات امدادونجات در مدت‌ یادشده، بیشترین حوادث با ٩٩ مورد، مربوط به زنده‌گیری مارهای سمی و خطرناک بوده است.

میرزایی یادآور شد: همچنین ۴١ مورد مربوط به زنده‌گیری حیوانات خطرناک، ٢٩ مورد چیدن حلقه و قفل، ٩ مورد امداد آسانسور، ١٠ مورد امداد تصادفات خودرویی، یک مورد امدادونجات از کوه و بلندی و یک مورد امدادونجات سقوط در چاه و مابقی مربوط به سایر موارد بوده است.

وی اظهار داشت: در مجموع این عملیات‌ها، ٧٣ نفر از شهروندان نجات یافتند و ١٧ نفر در حوادثی نظیر تصادفات و سقوط، مجروح شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان ادامه داد: در شهریورماه سال‌جاری همچنین به درخواست شهروندان، ٣١ مورد بازدید ایمنی و ٧٣ مورد مشاوره ایمنی انجام شده است.

ارتباط با مدیر عامل

مدیر عامل سازمان آتش نشانی
رضا میرزایی

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 36 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

Go to top