در محدوده گلزار شهدای کرمان؛
هفت دستگاه خودروی اطفای حریق مستقر شده است/ بازدیدهای ایمنی مستمر از موکب‌ها

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از حضور ۲۵ آتش‌نشان و استقرار هفت دستگاه خودروی اطفای حریق در محدوده گلزار شهدا، «پردیسان قائم(عج)» و مسیر برگزاری مراسم سالگرد سردار دل‌ها خبر داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا میرزایی همچنین به گشت‌زنی دو دستگاه موتورسیکلت مجهز به تجهیزات اطفای حریق این سازمان در این محدوده اشاره کرد و در توضیح شرایط برپایی موکب و ایستگاه‌های موقت گفت: معمولا ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌های عزاداری به‌دلیل موقتی بودن، از ایمنی خوبی برخوردار نیستند و در بعضی موارد سیم‌کشی برق این ایستگاه‌ها، به‌صورت غیراستاندارد و ناایمن بوده و بنرهای اطراف آن‌ها نیز از مواد آتش‌زا و خطرناک تهیه می‌شود.
میرزایی ادامه داد: در صورت رسیدن شعله به این بنرها، به‌دلیل جنس بنر و به هم نزدیک بودن و چسبیدن این موکب‌ها به یک‌دیگر، حجم آتش زیاد و گسترده خواهد بود.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: از دیگر موارد ناایمن در این مسیرها و موکب‌ها، وجود و استفاده از اجاق‌ها، گازها و کپسول‌هایی است که برای تهیه چای و دم‌نوش و غذا و... استفاده می‌شود که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، موجب آتش‌سوزی می‌شوند.
وی بیان کرد: همچنین مقاومت و ساختارهای موکب‌ها، مهم است؛ چراکه به‌دلیل بارندگی و وزش باد، حتما باید مستحکم و ایمن برپا شده باشند.
میرزایی افزود: اتصالات برق، سطح ایستایی و اتصال موکب‌ها به دیوار یا زمین به‌صورت محکم از مواردی است که باید حتما به آن توجه شود.
وی با این توضیحات ادامه داد: به همین‌ دلایل بازرسی و نظارت بر ایمنی این موکب‌ها بسیار مهم است و در این راستا سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان از اولین روز شروع مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان و محدوده‌ پردیسان قائم، به‌طور مداوم با بازدیدهای خود از موکب‌ها و ایستگاه‌های این مسیر، ایمنی همه را بررسی کرده و در مواردی هشدار و اخطارهای ایمنی لازم را داده و بعد از ابلاغ هم، دوباره مورد را بررسی کرده‌ است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: خوشبختانه در بازدید امروز هم دیدیم که برخی از موکب‌ها کپسول آتش‌نشانی را نصب کرده بودند و در دسترس افراد بود و اکثر موکب‌ها هم هشدارهای ایمنی را رعایت کرده بودند.

ارتباط با مدیر عامل

سرپرست سازمان آتش نشانی
«ابراهیم بابایی»

ورود کاربران

مرکز شارژکپسول های آتش نشانی

ایستگاه شماره 3 سازمان آتش نشانی واقع در خیابان شهید مصطفی خمینی کوچه 58

حاضرین در سایت

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top